Sádrové omítky                   

 

Sádrové omítky jsou ideální alternativou omítek jádrových. Neobsahují žádné agresivní příměsi, jako třeba vápno. Mají vynikající přilnavost, jsou proto ideálním materiálem pro vnitřní omítání stěn a stropů. Prakticky je lze neomezeně používat na všech pevných podkladech.                      

Díky svým základním vlastnostem, kterými jsou pórovitost a vázanost vody v sádře, dokážou sádrové omítky  přijímat a následně odevzdávat právě tolik vlhkosti do místnosti, aby vzduch nebyl příliš suchý. Tímto způsobem neustále udržují vnitřní vlhkost na téměř stejné hodnotě a zajistí tím vytvoření příjemného mikroklimatu.

Sádrové omítky  jsou vyrobeny ze  sádrovce,  jejich pH se pohybuje mezi 6-7.

Pokud mají stěny hlazený povrch, usazuje se na nich také podstatně méně  prachu než na klasických omítkách. Výhodou sádrových omítek  je vysoká kvalita a estetika povrchu stěn.

Sádrové omítky se nebrousí!  Nedochází tak k vytváření prachu z broušení jako při tradičním stěrkování.

Sádrové omítky  jsou vhodné pro sjednocení omítaných a sádrokartonových povrchů v rámci jedné místnosti.

Sádrové omítky se používají při konečných úpravách interiérů. Vyznačují se jednoduchou aplikací a v případě poškození je lze snadno opravit. 

Sádrové omítky Vám šetří čas a tím i peníze. Zatím co klasické jádrové omítce musíme dopřát na každý milimetr tloušťky jeden den pro dozrání a vypráskání, ( poté se ještě nanáší štuk ).  Sádrová omítka má konečný tvar cca již po dvou hodinách.  Sádrové omítky jsou naneseny i finalizovány během jedné směny.

 

 

 

                           

TOPlist